back to school
Ανακοινώσεις Γενικά

Έναρξη μαθημάτων

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, η Διεύθυνση και το Διδακτικό Προσωπικό του Σχολείου εύχεται Καλή Σχολική Χρονιά σε όλους, μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς, με υγεία και ασφάλεια.

Τη Δευτέρα 11/09/2023 στις 08:30 θα τελεστεί ο καθιερωμένος αγιασμός. Στη συνέχεια θα διανεμηθούν τα βιβλία στους μαθητές και θα αποχωρήσουν από το σχολείο.

Την Τρίτη 12/09/2023 τα μαθήματα θα ξεκινήσουν 8:00 και οι μαθητές θα αποχωρήσουν 12:10.

Οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών της Α΄ Γυμνασίου θα ενημερωθούν για θέματα που αφορούν την φοίτηση των παιδιών τους την Παρασκευή 15/09/2023 και ώρα 11:30.

Η επικοινωνία μαζί σας για οποιοδήποτε θέμα προκύπτει, θα γίνεται με το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο (e-mail), θα είναι συχνή, γι αυτό και εσείς τακτικά πρέπει να ελέγχετε τα μηνύματά σας (e-mail). Η συνεργασία Σχολείου – Κηδεμόνων είναι σημαντική για την πρόοδο και ασφάλεια των παιδιών μας, αφού ο στόχος μας είναι κοινός.